Dzisiaj (17.10.2006), w naszje szkole, odbył się Dzień Papieski. Właśnie 16 października Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II. Klasy szóste przygotowały prezentację o życiu Jana Pawła II. W czasie tego spotkania śpiewaliśmy ulubioną pieśń naszego Papieża - Barkę, ale też Taki duży, taki mały oraz Zabierzesz mnie na drugi brzeg zespołu Arka Noego. Samorząd Uczniowski otworzył mały sklep z pamiątkami przypominającymi nam Jana Pawła II. Każdy kupił coś na pamiątkę tego dnia. Zostały również przeprowadzone konkursy:
    - dla klas 1-3 konkurs plastyczny,
    - dla klas 4-6 konkurs wiedzy o Papieżu.
Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni. Jak każdy z nas wie Jan Paweł II kochał wszystkie dzieci i zabawę z nimi. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły zespół, który przedstawił nam muzykę i taniec flamenco. Dwaj mężczyźni grali na gitarach, a kobieta, stukając kastanietami, tańczyła. Jej suknia była falbaniasta i dzięki temu taniec robił wielkie wrażenie. Myślę, że każdemu podobał się ten dzień. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kończycach Małych zaprosili ponownie muzyków, jak również prosili o powtórzenie Dnia Papieskiego. Uczniowie naszej szkoły są do tańca i do różańca.
Monika Koch, kl. 6a

Dnia 17.10.2006r., około godziny dziesiątej, w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich klas na dużej Sali gimnastycznej poświecone Janowi Pawłowi II.
Najpierw, gdy wszyscy weszli na salę, wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę zespołu Arka Noego pt. Zabierzesz mnie na drugi brzeg. Później ogłoszone zostały wyniki quizu o Ojcu Świętym. Wygrał Jan Rusz z kl. 6b. Następnie obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez klasy VI. Na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy Barkę, czyli ulubioną pieśń Jana Pawła II.
Gdy po krótkiej przerwie powróciliśmy do sali, czekali na nas tancerze flamenco. Przyjechało do nas dwóch grających na gitarach panów i dwie panie - tancerka i konferansjerka. Koncert nosił tytuł Ogniste flamenco. Flamenco jest tańcem powstałym w połączenia kultur: żydowskiej, muzułmańskiej, katolickiej i cygańskiej. Taniec ten wywodzi się z Hiszpanii i jest zarówno tańcem męskim jak i żeńskim. Suknia kobiety jest najczęściej czerwona w białe kropki i obszyta mnóstwem falbanek. Bardzoważny jest czerwony kwiat we włosach. Buty do flamenco muszą mieć gwoździe w obcasie, aby stepowały. Nieodłącznymi atrybutami tancerki są wachlarz i chusta. Zaprezentowano nam cztery utwory. Bardzo podobał mi się ten koncert, a najbardziej nasz wkład w niego. Mówiliśmy spontanicznie Ole, a także poznaliśmy podstawowe ruchy rąk w tańcu. Mam nadzieję, że ten koncert nie był ostatni i zespół ten przyjedzie jeszcze do naszej szkoły.

Patryk Górczyński, kl. 6b

POWRÓT