Kółko wokalne - chór szkolny
Cele: umuzykalnianie dzieci poprzez śpiew, grę na instrumentach szkolnych i słuchanie utworów muzyki poważnej.
Podjęte działania: kształcenie emisji głosu , poczucia rytmu , śpiewu i słuch polifonicznego , gry na instrumentach.
Efekty (produkty): występ z okazji ślubowania klas I , przygotowania do występu z okazji 50 lecia szkoły , praca nad repertuarem do występu w Spotkaniach kolędowych.
Na zajęcia kółka wokalnego uczęszczało 10 dzieci z klas II i III.
W czsie lekcji kształcono emisję głosu, poczucie rytmu, percepcję utworów muzyki poważnej oraz umiejętność gry na instrumentach szkolnych. Stosowano śpiew z akompaniamentem fortepianui nagrań CD. W repertuarze zespołu znalazły się piosenki dziecięce współczesnych autorów oraz tradycyjne (kolędy).
W tym semestrze chór wystąpił z okazji ślubowania klas pierwszych, przygotowywał się na uroczystość 50- lecia szkoły. Obecnie zespół ćwiczy repertuar na Spotkania kolędowe pt. : Pójdźmy wszyscy do stajenki, które mają dbyć się w szkole 10 stycznia.
Zajęcia wyrównawcze - klasa IIIb
Cele: wyrównywanie braków programowych i wiadomościach i umiejętnościach;mnoży i dzieli w zakresie 100,rozwiązuje zadania tekstowe,rozpoznaje figury geometryczne, sprawnie posługuje się linijką rysując figury geometryczne,
oblicza obwody figur,kształtuje wyobraźnię geometryczną,rysuje i rozpoznaje proste prostopadłe i równoległe,bogaci słownictwo o wyrazy związane z malarstwem,jesienią,czyta ze zrozumieniem,redaguje zdania na dany temat,
wykształcenie w uczniach umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy,wyszukiwanie swoich mocnych stron,stwarzanie warunków umożliwiających w mirę potrzeb pracę indywidualną.
Podjęte działania: praca z tekstem,gry i zabawy logiczne,pogadanki,wspieranie pożądanych zachowań,stosowanie nagród i pochwał,dostosowanie treści do możliwości uczniów.
Efekty(produkty): umiejętna praca w zespole, stawianie pytań - ciekawość świata, samodzielna praca przy rozwiązywaniu prostych zadań, ćwiczeń,podniesienie motywacji do pracy.
Kółko informatyczne - klasy I-III
Cele: wspomaga nauczanie zintegrowane,rozwija zainteresowanie technologią informacyjną,zna regulamin pracowni komputerowej,nazywa elementy zestawu komputerowego,nabywa sprawność w posługiwaniu się myszką i klawiaturą,korzysta z menu programu,posługuje się paskiem narzędzi,poznaje edytor grafiki Paint.
Podjęte działania:praca z tekstem,praca z edytorem grafiki Paint,praca z płytą CD-ROM Lekcje z komputerem,praca zespołowa i indywidualna,kolorowanki,niedokończone rysunki.
Efekty(produkty): rozwijanie zainteresowań, przestrzeganie zasad pracy z komputerem, znajomość zestawu komputerowego i słownictwa związanego z pracą na komputerze, umie pokolorować rysunek, rozróżnia ikony podstawowych programów, zna i stosuje zasady regulaminu obowiązującego w pracowni komputerowej.
Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego- klasa VI
Cele: głównym celem zajęć jest wspieranie aktywności oraz podniesienie kompetencji kluczowych i polonistycznych, umiejętności uczenia się, świadomości i inicjatywności. Cele szczegółowe: wyrównanie dysproporcji edukacyjnych, poprawa wyników egzaminów wewnętrznych, wzmacnianie motywacji do nauki, stwarzanie warunków do rozwijania samodzielności, przygotowanie do podejmowania długotrwałych wysiłków.
Podjęte działania: uczestnicy zajęć uzyskali dostęp do stałego wsparcia dydaktycznego. W trakcie spotkań przetwarzali i utrwalali umiejętności poznane i realizowane na lekcjach.
Efekty (produkty): uczniowie usystematyzowali wiedzę dotyczącą środków poetyckich: dźwiękonaśladownictwo, epitet, porównanie, uosobienie. Rozwijano umiejętność czytania tekstów ze zrozumieniem. Uczestnicy zajęć nabyli praktyczne umiejętności konieczne przy komponowaniu listu prywatnego i opisu miejsca. Utrwalono wiadomości dotyczące rzeczowników.
Kółko dziennikarskie
Cele: głównym celem zajęć jest wspieranie aktywności oraz podniesienie kompetencji kluczowych, umożliwienie szerokiego dostępu do edukacji. Cele szczegółowe: poszerzenie treści edukacyjnych, rozwijanie zainteresowań, wzmacnianie motywacji do nauki, rozwijanie dodatkowych umiejętności, integracja różnych doświadczeń kulturowych, redagowanie szkolnego czasopisma NEWSY SZKOLNE, zapoznanie ze współczesnymi mediami, ćwiczenie sprawności wypowiadania się w podstawowych gatunkach publicystycznych, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, obcowanie z kinem, teatrem.
Podjęte działania: uczestnicy zajęć uzyskali możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Tematyka spotkań (tytułowanie tekstów, przygotowanie materiałów redakcyjnych, wykorzystanie w pracy komputera i Internetu) pomagała uczniom w samodzielnym wydawaniu szkolnego czasopisma (2 numery). W trakcie pierwszego kwartału udało się również raz wyjechać do kina.
Efekty (produkty): samodzielne redagowanie artykułów i ich tytułów poprawnych stylistycznie i gramatycznie, samodzielne poszukiwanie informacji do gazetki, umiejętność samodzielnego przygotowania i przeprowadzenia wywiadu, wydanie 2 numerów gazetki NEWSY SZKOLNE, umiejętność wykorzystania komputera w pracy redakcyjnej.
Kółko matematyczne - klasa VI
Cele: wspieranie aktywności oraz podniesienie poziomu kompetencji kluczowych warunkujących lepszy start uczniów wiejskich w dorosłość.
Podjęte działania: rozszerzenie wiedzy uczniów wykraczającej poza program Matematyka 2001, rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań matematycznych, rozwijanie wyobraźni przestrzennej i logicznego myślenia.
Efekty (produkty): zakwalifikowanie się trzech uczniów do etapu rejonowego w konkursie Matematyka z elementami przyrody, samodzielne, nieobowiązkowe wykonywanie w domu modeli brył techniką orgiami i prezentacja w szkole (wystawa w klasie), rozwijanie umiejętności samokształcenia.
Zajęcia wyrównawcze z matematyki - klasa VI
Cele: wspieranie aktywności oraz podniesienie poziomu kompetencji kluczowych warunkujących lepszy start uczniów wiejskich w dorosłość.
Podjęte działania: uzupełnianie i utrwalanie wiedzy zdobytej na lekcji, rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań matematycznych, kształcenie aktywności na lekcjach zajęć wyrównawczych.
Efekty (produkty): chętny, aktywny udział w rozwiązywaniu zadań uczniów mających trudności z matematyką, uzupełnianie wiedzy zdobytej na lekcji i poprawa ocen ze sprawdzianów, wzmocnienie wiary we własne siły.
Zajęcia wyrównawcze - klasa IIIa
Cele: uczeń: poprawnie zapisuje i odczytuje liczby w zakresie 100, potrafi wykonywać w pamięci działania na liczbach w tym zakresie, umie rozwiązywać proste zadania tekstowe, poprawnie posługuje się linijką- odmierza i rysuje odcinki, czyta wyraźnie i w miarę płynnie, wypowiada się całymi zdaniami na określony temat, rozróżnia rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki.
Podjęte działania: na zajęciach starałam się aby dzieci poprzez ruch ( elementy muzykoterapii) i działania praktyczne (m.in. dramy, studnia Jakuba, mozaiki, pusy) usprawniały swoje myślenie logiczne i spostrzeganie, a co za tym idzie podnosiły poziom swojej wiedzy i umiejętności. Uczniowie: liczyli na konkretach i w pamięci, rozwiązywali proste zadania tekstowe, odmierzali odcinki i rysowali je, doskonalili technikę czytania w oparciu o podręcznik i inne książki, wskazywali części mowy, doskonalili umiejętność wypowiadania się na podany temat
Efekty(produkty): większa aktywność na zajęciach lekcyjnych, lepszy poziom wypowiedzi ustnych, częsty udział w rozmowach na określony temat, niewielka, ale widoczna poprawa w rachunku pamięciowym i w samodzielnym rozwiązywaniu prostych zadań tekstowych.
Kółko informatyczne - klasy IV-VI
Cele.: uczeń: zna elementy zestawu komputerowego, wymienia i wskazuje elementy znajdujące się wewnątrz komputera, rozumie pojęcie system operacyjny i potrafi wymienić kilka, rozumie pojęcia: internet, przeglądarka internetowa, wyszukiwarka, link, potrafi wyszukiwać informacje w Internecie i przetwarzać je, zna zasady bezpiecznego korzystania z sieci komputerowej, umie korzystać z programu graficznego Paint, potrafi zredagować kilka zdań na podany temat w edytorze tekstu Microsoft Word, umie łączyć pracę w dwóch programach- Paint i Microsoft Word.
Podjęte działania: uczniowie: zostali zapoznani z elementami zestawu komputerowego i z wewnętrzną budową komputera, doskonalili umiejętność poruszania się po środowisku Windows XP, ćwiczyli umiejętność pisania, za pomocą wyszukiwarki Internet Explorer odwiedzali strony www, wyszukiwali informacje na określony temat i przetwarzali je ( wykonanie kartki świątecznej w programie Microsoft Word), doskonalili umiejętność rysowania w programie Paint ( wykonanie rysunku szkoły z okazji jej 50-lecia), łączyli pracę w dwóch programach: Paint i Microsoft Word - redagowali zdania o swojej szkole i ozdabiali pracę rysunkiem wykonanym w programie Paint, projektowali tapetę w programie Paint,
Efekty (produkty): swobodne poruszanie się po środowisku Windows XP, samodzielne wyszukiwanie informacji w Internecie i ich przetwarzanie, umiejętne korzystanie z narzędzi pracy w programach: Paint i Microsoft Word, wykonanie wystawy prac: Moja szkoła, Świąteczna kartka, wykonanie swojej wizytówki, zaprojektowanie tapety i umieszczenie jej na Pulpicie
Kółko czytelniczo - medialne
Cele: wspieranie aktywności oraz podniesienie poziomu kompetencji kluczowych, intelektualnych warunkujących, lepszy start uczniów wiejskich w dojrzałość szkolną.
Podjęte działania: umiejętność wyszukiwania informacji, korzystanie z różnych źródeł (książka, katalog, internet), poszerzenie wiedzy uczniów wykraczającej poza program, rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań czytelniczych i medialnych,
Efekty(produkty): przygotowanie uczniów do samodzielnego wyszukiwania informacji za pomocą warsztatu informacyjno-bibliograficznego, rozwój edukacji medialnej i czytelniczej, wdrażanie do pracy z książką, czasopismem, i innymi rodzajami dokumentów gromadzonych w bibliotece, dbanie i rozwój kultury czytelniczej,
Zajęcia wyrównawcze - klasa Ia
Cele: wspieranie aktywności oraz podniesienie kompetencji kluczowych warunkujących lepszy start uczniów z małych miejscowości w dojrzałość szkolną.
Podjęte działania: uzupełnienie i utrwalenie wiedzy zdobytej na lekcji, rozbudowanie i kształtowanie zainteresowań ucznia, kształcenie aktywności na lekcji zajęć wyrównawczych,
Efekty (produkty): chętny udział w rozwiązywaniu zadań uczniów mających trudności z nauką, uzupełnienie wiedzy zdobytej na lekcjach, wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych, zapewnienie uczniom słabszym stałego wsparcia dydaktycznego, zaspokajanie indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
Kółko taneczne
Cele: doskonalenie umiejętności tańca, wyrabianie poczucia rytmu, słuchu, taktu, rozwijanie zainteresowań muzyką, tańcem, wyrabianie umiejętności stosowania form tanecznych, jako metody relaksacji i pokonywania stresów.
Podjęte działania: ćwiczenia koordynacji i synchronizacji ruchów przy muzyce tanecznej, tworzenie, ćwiczenia, powtarzanie i utrwalanie układu tanecznego do piosenki z filmu CAMP ROCK 2.
Efekty (produkty): uczniowie: potrafią wysłuchać, wyczuć rytm w piosence, melodii, udoskonalili koordynacje ruchów tanecznych, nauczyli się tańczyć układ taneczny do tańca dyskotekowego, nauczyli się tańczyć LAMBADĘ, wzięli udział w programie artystycznym z okazji uroczystości jubileuszu szkoły taniec LAMBADA, podczas kolejnych zajęć wzrastała ilość uczestników.
Zajęcia wyrównawcze - klasa IIa
Cele: wspieranie aktywności oraz podniesienie poziomu kompetencji kluczowych warunkujących lepszy start uczniów wiejskich w dojrzałość poprzez umożliwienie im szerokiego dostępu do edukacji oraz wybór właściwej ścieżki edukacyjnej, wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych, zapewnienie uczniom słabszym stałego wsparcia dydaktycznego, wzmacnianie wiary we własne możliwości, rozwijanie zainteresowań naukowych, stwarzanie warunków do podejmowania długotrwałych wysiłków.
Podjęte działania: dodawanie i odejmowanie w zakresie 10, kształtowanie umiejętności pisania krótkich zdań i tekstów, ćwiczenia w głośnym i cichym czytaniu ze zrozumieniem, dodawania i odejmowanie w zakresie 20 na konkretach oraz pełnymi dziesiątkami do 100, mnożenie i dzielenie liczb w zakresie 20, rozwijanie logicznego myślenia poprzez różnorodne gry i rozrywki umysłowe: rebusy, krzyżówki itp., kształtowanie poprawności wypowiedzi w rozwiniętej formie.
Efekty (produkty): w trakcie realizacji zajęć wyrównawczych osiągnięto zamierzone cele. Można było to zaobserwować na zajęciach lekcyjnych. Uczniowie: poprawili technikę czytania, wypowiadają się w rozwiniętej formie, niektórzy opanowali technikę pisania krótkich zdań i tekstów, udoskonalili technikę liczenia: dodawania i odejmowania; mnożenia i dzielenia w zakresie 20 oraz pełnymi dziesiątkami do 100, usprawnili logiczne myślenie. Dzięki zajęciom wyrównawczym uczniowie wzmocnili wiarę we własne siły i możliwości, a także osiągnęli lepsze wyniki w nauce ( np. pozytywne oceny na sprawdzianach)
Kółko teatralne
Cele: kreowanie ekspresji artystycznej uczniów, poszukiwanie i rozwój uczniowskich talentów, stwarzanie warunków do rozwijania samodzielności, przygotowanie do podejmowania długotrwałych wysiłków.
Podjęte działania: zabawy integrujące zespół, nauka tańca belgijskiego, poznanie tajników charakteryzacji teatralnej. Zapoznanie z terminologią związaną z teatrem, scenki dramowe, ćwiczenia dykcyjne i emisyjne, przygotowanie uczniów do programu artystycznego z okazji 50 lecia istnienia SP Kończyce Małe, przydział ról do Jasełek; próby słowo mówione; poruszanie się na scenie.
Efekty (produkty): zintegrowanie zespołu uczniów, lepsze poczucie rytmu dzieci, większa aktywność twórcza uczestników kółka, lepsza dykcja, emisja głosu, pamięć, udział w programie z okazji jubileuszu szkoły, wykorzystanie terminologii związanej z teatrem w praktyce, umiejętne łączenie słowa mówionego z ruchem scenicznym.
Zajęcia wyrównawcze - klasa IIb
Cele: wspieranie aktywności oraz podniesienie poziomu kompetencji kluczowych warunkujących lepszy start uczniów wiejskich w dojrzałość poprzez umożliwienie im szerokiego dostępu do edukacji oraz wybór właściwej ścieżki edukacyjnej, wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych, zapewnienie uczniom słabszym stałego wsparcia dydaktycznego, wzmacnianie wiary we własne możliwości, rozwijanie zainteresowań naukowych, stwarzanie warunków do podejmowania długotrwałych wysiłków.
Podjęte działani: doskonalenie umiejętności dodawania i odejmowania w zakresie 10, kształtowanie umiejętności rozwiązywania zadań tekstowych, ćwiczenia w głośnym i cichym czytaniu ze zrozumieniem, wdrażanie do czytania sylabami, dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 na konkretach, ćwiczenia ortograficzno gramatyczne, wzbogacanie słownictwa dzieci, kształtowanie poprawności wypowiedzi w rozwiniętej formie, mnożenie i dzielenie liczb na konkretach, ćwiczenia w kształtnym pisaniu.
Efekty (produkty): opanowanie techniki liczenia w zakresie 10 bez konkretów, lepsza analiza zadań tekstowych, poprawa techniki czytania u niektórych uczniów, stosowanie zasad ortograficznych w praktyce, zamiana słownika biernego na czynny; dłuższe wypowiedzi uczniów na podany temat, udoskonalenie techniki dodawania i odejmowania, mnożenia i dzielenia na konkretach w zakresie 20, wzmocnienie wiary we własne siły i możliwości; szczególnie u uczniów mających znaczne problemy edukacyjne, lepsze wyniki w nauce pozytywne oceny ze sprawdzianów.
Kółko plastyczne
Cele: pobudzanie aktywności twórczej uczniów, rozwijanie wrażliwości estetycznej, poszukiwanie i rozwój uczniowskich talentów, odkrywanie przyjemności tworzenia
Podjęte działania: wykonywanie prac w różnych technikach plastycznych (malowanie, rysowanie, lepienie z plasteliny, collage, orgiami i wyk. form przestrzennych).
Efekty (produkty): prezentacja prac na Jubileuszu 50-lecia Szkoły oraz w pracowni plastycznej. Wykonanie zdjęć.
Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego - klasa IV
Cele: utrwalenie i przetwarzanie wiadomości i umiejętności poznawanych i realizowanych na lekcjach, wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych, zapewnienie uczniom słabszym stałego wsparcia dydaktycznego, wzmacnianie wiary we własne możliwości.
Podjęte działania: ćwiczenia mające na celu poprawę umiejętności głośnego czytania, czytania z podziałem na role oraz cichego czytania ze zrozumieniem (przeprowadzenie testu czytania ze zrozumieniem do tekstu H. Sienkiewicza Bajka oraz dokładne jego omówienie), ćwiczenia ortograficzne utrwalające pisownię wyrazów z ó i rz, ćwiczenia gramatyczne dotyczące znaczenia i odmiany rzeczownika (przygotowanie do sprawdzianu), ćwiczenia redakcyjne mające na celu utrwalenie i doskonalenie wiadomości i umiejętności poznanych i rozwijanych na lekcjach (list, opis przedmiotu, opowiadanie), ćwiczenia utrwalające i doskonalące umiejętności takie jak: przeliczanie liter i głosek w wyrazie, podział wyrazów na sylaby, przenoszenie wyrazów, układanie wyrazów w kolejności alfabetycznej (przygotowanie do sprawdzianu), przeprowadzenie zajęć na temat językowego savoir-vivreu,
Efekty (produkty): otrzymanie przez uczniów pozytywnych ocen ze sprawdzianów i kartkówek z bieżącego materiału ( sprawdzian z fonetyki, sprawdzian gramatyczny z rzeczownika, sprawdzian podsumowujący rozdział I i II podręcznika), poprawa ocen z dyktanda (pisownia wyrazów z ó), odrabianie przez uczniów bieżących zadań domowych, otrzymanie pozytywnych ocen z zadań (opis przedmiotu, opowiadanie), poprawa aktywności uczniów na lekcjach języka polskiego,
Kółko historyczne
Cele: podnoszenie kompetencji naukowych, poprawa wyników egzaminów zewnętrznych, poszerzenie treści edukacyjnych z przedmiotów humanistycznych, rozwijanie zainteresowań naukowych, wzmacnianie motywacji do nauki i zdolności do przyszłego zatrudnienia, podnoszenie kompetencji językowych w celu zniwelowania różnic ze szkołami z terenów wiejskich, poszukiwanie i rozwój uczniowskich talentów, stwarzanie warunków do rozwijania samodzielności, przygotowanie do podejmowania długotrwałych wysiłków.
Podjęte działania: przygotowanie uczniów do udziału w konkursie interdyscyplinarnym Język polski z elementami historii, przygotowanie apelu okolicznościowego z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, przygotowanie i przeprowadzenie Spotkania z seniorem czyli z emerytowanym nauczycielem naszej szkoły przy okazji obchodów 50-lecia szkoły, redagowanie Kącka historycznego gazetce szkolnej, poszerzenie wiedzy n/t cywilizacji starożytnych.
Efekty (produkty): jedna uczennica zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu interdyscyplinarnego Język polski z elementami historii, uczniowie naszej szkoły zapoznali się z okolicznościami utraty, a następnie odzyskania niepodległości naszego państwa, uczestnicy kółka historycznego biorąc udział w żywej lekcji historii zapoznali się z dziejami i zwyczajami naszej szkoły, jak i szkolnictwa w dawnych czasach, uczniowie zdobyli dodatkową wiedzę na temat cywilizacji starożytnych, co zaowocowało poprawą stopni szkolnych z historii oraz wzrostem zainteresowania tematem z ich strony, członkowie kółka historycznego redagują kącik historyczny, a co za tym idzie poszerzają horyzonty wiedzy historycznej. Potrafią przy tym zdobyć ciekawe informacje, które mają pomóc im w pisaniu artykułów; ćwiczą umiejętność wypowiadania się na piśmie, tworzenia własnych tekstów, sztuki argumentowania i opiniowania faktów; potrafią samodzielnie skonstruować krótki artykuł na wybrany temat.
Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego
Cele: wyrównywanie szans w nauce języka angielskiego, utrwalenie wiedzy zdobytej podczas lekcji języka angielskiego.
Podjęte działania: utrwalenie wiedzy zdobytej podczas lekcji języka angielskiego, dodatkowe ćwiczenia gramatyczne, ćwiczenia z użyciem słownictwa poznanego podczas lekcji. Pomoc w lepszym zrozumieniu struktur gramatycznych. Gry i zabawy motywujące do nauki języka.
Efekty (produkty): uczniowie częściej byli aktywni, chętniej wypowiadali się w języku angielskim, lepsze wyniki w nauce motywowały ich do dalszych działań. Dodatkowe ćwiczenia pozwalały na lepsze przygotowanie do testów.
Zajęcia wyrównawcze z przyrody
Podjęte działania: kształtowanie postaw proekologicznych, ćwiczenia przygotowujące do sprawdzianu kompetencji, pomoc uczniom w przyswajaniu trudniejszych zagadnień programowych, utrwalenie i usystematyzowani zdobytych wiadomości przyrodniczych, indywidualne i grupowe opracowywanie nowych zagadnień, przygotowywanie i prezentacja referatów, schematów, praca z mapą i atlasem, wykorzystanie programów multimedialnych i zasobów Internetu.
Efekty (produkty): podstawowym efektem zespołu wyrównawczego był wzrost świadomości proekologicznej uczniów, uświadomienie znaczenia przyrody w życiu codziennym, wzrost aktywności uczniów na lekcjach przyrody, zakwalifikowanie się kilku uczniów do następnego etapu konkursu interdyscyplinarnego, utrwalenie wiadomości i umiejętności z zakresu treści programowych.
Kółko biblijne
Cele: zapoznanie z historią powstawania Biblii, ćwiczenie umiejętności wyszukiwania informacji w tekstach, biblijnych,przygotowanie do Konkursu Wiedzy Biblijnej (zapoznanie z treścią Ewangelii wg św. Marka).
Podjęte działania: projekcja filmu edukacyjnego pt.: Jak powstało Pismo Święte?,wyszukiwanie oraz czytanie wybranych tekstów z zastosowaniem różnych technik np. czytania z podziałem na role, analiza trudniejszych fragmentów Ewangelii wg św. Marka.
Efekty (produkty): poszerzenie wiedzy i rozwijanie zainteresowania treścią Pisma Świętego, umiejętność wyszukiwania tekstów biblijnych z pomocą sigli, udział w diecezjalnym Konkursie Wiedz Biblijnej (wszyscy uczestnicy wzięli udział w etapie szkolnym, dwóch w etapie rejonowym, jeden przygotowuje się do finału).
Świetlica socjoterapeutyczna
Cele: wsparcie edukacyjne- pomoc w odrabianiu zadań domowych, rozwój talentów plastycznych dzieci, integracja zabawowa w sali zabaw i na hali sportowej, umiejętność współdziałania w grupie.
Podjęte działania: zajęcia plastyczne- rysunki wykonywane kredkami, farbami, gry planszowe, zabawy w sali zabaw, gry sportowe i konkursy na hali sportowej.
Efekty (produkty): umiejętne wykorzystanie czasu wolnego- na zabawę, rozwój swoich talentów. Wyrabianie koleżeńskości, szacunku do siebie, poszanowanie wspólnej własności.
Kółko matematyczne - klasy IV-V
Cele: wspieranie aktywności oraz podniesienie poziomu kompetencji kluczowych warunkujących lepszy start uczniów wiejskich w dorosłość.
Podjęte działania: poszerzanie wiedzy uczniów wykraczającej poza program Matematyka 2001, rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań matematycznych, rozwijanie wyobraźni przestrzennej.
Efekty (produkty): osiągniecie oceny celującej na I okres przez 2 uczniów, samodzielne, nieobowiązkowe, wykonywanie w domu modeli brył techniką orgiami i prezentowanie ich na zajęciach, rozwijanie umiejętności samokształcenia.
Zajęcia wyrównawcze z matematyki
Cele: wspieranie aktywności oraz podniesienie poziomu kompetencji kluczowych warunkujących lepszy start uczniów wiejskich w dorosłość.
Podjęte działania: uzupełnianie i utrwalanie wiedzy zdobytej na lekcji, rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań matematycznych, kształcenie aktywności na lekcjach zajęć wyrównawczych.
Efekty (produkty): chętny, aktywny udział w rozwiązywaniu zadań uczniów mających trudności z matematyką, uzupełnienie wiedzy zdobytej na lekcji i poprawienie ocen ze sprawdzianów.
Zajęcia wyrównawcze - klasa Ib
Cele: wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych, zapewnienie uczniom stałego wsparcia dydaktycznego, wzmocnienie wiary we własne siły i możliwości.
Podjęte działania: poznanie swoich uczniów i rozpoznanie trudności w nauce, ułatwienie dzieciom umiejętności czytania, pisania i liczenia poprzez ćwiczenia koncentracji uwagi, rozwijanie spostrzegawczości, usprawnienie koordynacji wzrokowej i rozwijanie percepcji słuchowej, udzielanie indywidualnej pomocy w przezwyciężaniu trudności w opanowaniu materiału.
Efekty (produkty): uczeń: umie przeprowadzić analizę syntezę słuchową wyrazów, umie podzielić wyraz na głoski i sylaby, umie porównać przedmioty pod względem wyróżnionej cechy, zna figury geometryczne, umie przeliczyć przedmioty
POWRÓT