sp zyczenia

Życzenia: kliknij

RAZEM NA ŚWIĘTA

razemPamiętamy piękny grudzień ubiegłego roku w naszej szkole i akcje świątecznej pomocy, która połączyła nas w wielkim DZIELE DOBRA. Obdarowaliśmy prezentami min dzieci, seniorów, bezdomnych… Pomogliśmy też zwierzętom w schroniskach.

To, że nie mogliśmy się spotykać w tym roku, nie przeszkodziło nam, by znów połączyć się w akcji  RAZEM NA ŚWIĘTA. Uczniowie pisali bajki, które znalazły się w KSIĘDZE BAJEK zatytułowanej „Zaczarujmy ten świat”. Bajki powędrowały do Domów Dziecka i szpitali. Wierzymy, że będą miłym świątecznym prezentem, sprawią radość i przyniosą dzieciom uśmiech.

Uczniowie nie tylko pisali bajki, robili też inne niespodzianki i prezenty, m.in.:

• kartki świąteczne z życzeniami dla osób bliskich, z którymi w tym roku nie mogli się spotkać, dla starszych ludzi z bliskiego otoczenia, sąsiedztwa.
  • ozdoby świąteczne dla osób z rodziny

Relacje z tworzenia tych pięknych prezentów – niespodzianek, uwieczniali na zdjęciach.

„Nikt nie ma z nas tego co mamy razem”….jesteśmy RAZEM NA ŚWIĘTA, dlatego chcemy podzielić się tym DZIEŁEM DOBRA i zachęcamy do obejrzenia tego co dokonali uczniowie,

Człowiek jest wielki przez to czym dzieli się z innymi” (prace uczniów) kliknij

KSIĘGA BAJEK „Zaczarujmy ten świat” kliknij

Dzień Pluszowego Misia

Każdy z nas będąc dzieckiem tulił w ramionach pluszowego Misia. Był  On naszym przyjacielem , któremu żaliliśmy się i z którym przeżywaliśmy radosne chwile.

25 listopada jest Dniem Pluszowego Misia, dlatego wraz z dziećmi ze świetlicy postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić  ten  dzień. Dzieci przesłały  zdjęcia swoich ulubieńców. Wszystkie fotografie utworzyły krótki film poświęcony tym  pluszowym zabawkom. kliknij

Tego dnia  spotkaliśmy się również on – line by porozmawiać o misiach znanych i mniej znanych. Za udział w tym nietypowym dla świetlicy spotkaniu bardzo dziękujemy.

Katarzyna Gorycka

Karolina Szczyrba

Izabela Bartnicka

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

indeksOd 23.11.2020 roku trwa w naszej Szkole TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ.

Codziennie dzieje się coś ciekawego. Chcemy być życzliwi na co dzień, a nie tylko od święta. Pamiętamy, że życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach.

Zapraszamy do obserwowania codziennych relacji i efektów działań z naszej akcji pod hasłem ŻYCZLIWI ŻYJĄ DŁUŻEJ :-)

23.11. – TABLICE ŻYCZLIWOŚCI kliknij
24.11 – ŁAŃCUSZKI ŻYCZLIWOŚCI kliknij
25.11 – MASECZKI EMOTIKONKI ŻYCZLIWKI kliknij
26.11 – KLASOWI KRÓLOWIE I KRÓLOWE ŻYCZLIWOŚCI kliknij
27.11 – JESTEM ŻYCZLIWY, POMAGAM INNYM – W ILUSTRACJI kliknij

ŻYCZLIWI ŻYJĄ DŁUŻEJ !!!

indeksTYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ 23-27.11.2020

ŻYCZLIWI ŻYJĄ DŁUŻEJ!!!

21 listopada obchodzony jest “Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. W naszej szkole, zawsze trwał on cały tydzień a potem “do końca świata”. W tym roku, niestety obchodzimy te DNI na odległość, ale DAMY RADĘ! Razem możemy wiele.

Przedstawiamy plan naszego tygodnia.Kliknij

Zachęcamy uczniów i nauczycieli do wspólnej akcji i prosimy przyłączcie się do naszych działań i zabawy.

Uczniowie klasy 4 przygotowani na Narodowe Święto Niepodległości

smartUczniowie klasy 4 pokazują, że mimo trwającej pandemii można i trzeba świętować Narodowe Święto Niepodległości.

W galerii prezentujemy prace plastyczne i zdjęcia wykonane w ramach lekcji wychowawczej – kliknij

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

światowy dzień tabliczki mnożenia3 października obchodzono X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła kolejny raz  przyłaczyła się do tej akcji. W poszczególnych klasach uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Odbyły się minikonkursy i wyłoniono Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Uczniowie chętnie podejmowali wyzwania, a przy okazji świetnie się bawili.

IMG_20201001_122758 IMG_20201001_122802 IMG_20201001_122804 IMG_20201001_122807 IMG_20201002_103115 IMG_20201002_103121

Napisano w Bez kategorii

ogłoszenieSerdecznie zapraszamy na zebranie z Rodzicami:

22.09.2020r.  godz. 16.00  Klasy 5 ,7a ,3a ,3b
22.09.2020r.  godz. 17.00  Klasy 2a, 4 , 8b , 6a
23.09.2020r.  godz. 16.00  Klasy 8a , 2b , 6b, 7b

Zdalna szkoła +

zdalna szkoła plusSzkoła Podstawowa w Kończycach Małych otrzymała z Gminy Zebrzydowice 5 laptopów z przeznaczeniem dla nauczycieli i uczniów naszej Szkoły. Celem projektu było wsparcie procesu zdalnego kształcenia, które możliwe było dzięki projektowi „Zdalna szkoła + – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

ogłoszenieSzanowni Państwo,

Rok szkolny 2020 /2021 jest szczególnym, w którym obowiązują  zasady bezpieczeństwa wynikające z bieżącej sytuacji epidemiologicznej.

Uprzejmie proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami:

organizacja roku szkolnego

załącznik 1