3.06.2026 w Katowicach odbyła się uroczysta Gala Finałowa VI Wojewódzkiego Konkursu Kulinarno-Językowego Backwettbewerb - alle lieben Omas Kuchen, w której wzięło udział 32 finalistów spośród 341 uczestników konkursu z 37 szkół podstawowych województwa śląskiego.
Do wielkiego finału zakwalifikowały się też dwie uczennice z naszej szkoły: Gabriela Zwardoń z klasy 8a oraz Aleksandra Zwardoń z klasy 7a. Uczniowie mieli zaprezentować wybrane polskie danie, które chcieliby zaserwować rówieśnikowi z Niemiec.
Gabrysia i Ola przygotowały interesujące prezentacje i bardzo realistyczne modele prezentowanych przez siebie potraw.
Gratulujemy finalistkom!



