Poznaj Polskę

Poznaj Polskę jest przedsięwzięciem wspierającym organy prowadzące publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra w odrębnym komunikacie w każdym roku realizacji przedsięwzięcia. W ramach tych obszarów Minister ogłasza na swojej stronie podmiotowej wykazy punktów edukacyjnych dla trzech grup wiekowych (klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe).

W ramach programu MInisterstwa Edukacji i Nauki w naszej szkole odbędą się trzy wycieczki edukacyjne:

• 9 maja 2023 wycieczka do Krakowa klasy 5a, 5b, 6, kwota ze środków wsparcia MEiN: 5000zł
  • 22 czerwca 2023 wycieczka do Muzeum Śląskiego w Katowicach i Nikiszowca, klasy 4a,4b, kwota ze środków wsparcia MEiN: 1698,40zł
  • wycieczka do kopalni soli w Bochni, Muzeum Lotnictwa, Ogrodu Botanicznego, Ogrodu Doświadczeń w Krakowie, klasa 7, wycieczka odbędzie się początkiem przyszłego roku szkolnego, kwota ze środków wsparcia MEiN: 7300zł.