Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Dzięki przystąpieniu do programu Biblioteka Szkolna wzbogaciła się o woluminy o łącznej wartości 10 000 zł. Zakup książek został skonsultowany z Gminną Biblioteką Publiczną, Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców, a także Samorządem Uczniowskim. Część wyżej wymienionej kwoty została przeznaczona na zakup lektur zgodnych z nową podstawą programową, reszta na literaturę dla dzieci i młodzieży, książki w języku angielskim, pomoce dla nauczycieli.

W ramach programu w naszej szkole odbywają się będą różnego rodzaju zajęcia, imprezy, konkursy, projekty związane z promowaniem czytelnictwa i książką. Przykładem mogą tu być spotkania z pisarzami, pracownikami innych bibliotek, Dzień Książki, pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników, konkursy pięknego czytania. Aby jeszcze bardziej zachęcić uczniów do czytania, umożliwiamy wypożyczanie książek na czas wakacji letnich.

Rok szkolny 2016/2017

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Wychowanie przez czytanie Spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kończycach Małych

Rok szkolny 2017/2018

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Przerwa z książką Pasowanie na czytelnika Konkurs - zakładka do książki