Wycieczka ósmoklasistów

Utworzono dnia 24.09.2023

W ramach udziału w przedsięwzięciu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt.: Poznaj Polskę w dniach 21-22 września 2023 klasa 8 wraz z opiekunami, wyruszyła na wycieczkę do Krakowa i Bochni.

Pierwszego dnia uczniowie udali się do Muzeum Lotnictwa, gdzie zostali zapoznani z informacjami na temat samolotów, uzbrojenia lotniczego, mundurów i odznaczeń. Mieli również okazję zobaczyć od środka helikopter Jana Pawła II.  Następnie  zwiedzili Ogród Doświadczeń, gdzie poprzez zabawę i samodzielne eksperymenty wzbogacili swoją wiedzę o otaczającym nas świecie. W tym dniu ósmoklasiści udali się również do Kopalni Soli Bochnia. Po obiadokolacji zwiedzili Podziemną Ekspozycję Multimedialną, skorzystali z atrakcji w Komorze Ważyn m.in. gry w piłkę nożną oraz noclegu 250 metrów pod ziemią.

Następnego dnia, po śniadaniu, ósmoklasiści udali się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podziwiali tam tysiące okazów roślin znajdujących się na powierzchni prawie 10ha. Z ogrodu udali się do centrum Krakowa, gdzie podczas spaceru po Rynku Krakowskim i Sukiennicach  poznali historię miasta, zakupili pamiątki. Po popołudniu z „bagażem” niezapomnianych wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Kończyc Małych.