Młodzi chemicy

Utworzono dnia 19.11.2023

Na lekcjach chemii w naszej szkole nie ma nudy! Uczniowie klasy 7, pod opieką Pani Izabeli Bartnickiej, przeprowadzają różnorodne doświadczenia.

Podczas omawiania tematu związanego z sublimacją (zmiana stanu skupienia) Oliwia Kozłowska przyniosła do szkoły suchy lód. W czasie eksperymentów uczennica zaprezentowała m.in. jak z suchego lodu wytworzyć „mgłę”. Uczniowie mogli również zobaczyć, co się stanie, kiedy spróbujemy połączyć bańki mydlane z suchym lodem. Po tej lekcji Oliwia odwiedziła uczniów klas 1-3, aby oni także także mogli uczestniczyć w zabawie z suchym lodem.

Na kolejnych zajęciach Maja Topa zaprezentowała przykład wykorzystywania chemii w życiu codziennym. Koledzy mogli zobaczyć domową manufakturę kosmetyków. Majka przyniosła m.in. kwas salicylowy, hydrolat lawendowy oraz witaminę B3 w proszku. Uczennica, ściśle przestrzegając instrukcji, połączyła wszystkie odczynniki w efekcie czego otrzymała krem anty-trądzikowy.

Wkrótce odbędą się kolejne fascynujące zajęcia, w czasie których 7-klssiści wykażą się pomysłowością w prowadzeniu lekcji.