- SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

Od 01.09 2025 roku nasza Szkoła włączyła się do ogólnopolskiej kampanii LIDL – „Szkoła Pełna Talentów”, w ramach której cała społeczność – uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz przyjaciele szkoły – zbierali punkty zwane „Talenciakami”.
Akcja zakończyła się 31. Października. Punkty zostały wymienione na atrakcyjne nagrody – gry edukacyjne i sportowe.
Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli nas w kampanii.
Koordynatorem była P. Dorota Kłopeć.
- DZIEŃ KROPKI
15. września obchodziliśmy w szkole DZIEŃ KROPKI. To święto kreatywności, odwagi i odkrywania ukrytych talentów. Nasi uczniowie uczestniczyli w tematycznych zajęciach, tworzyli prace plastyczne, oglądali film „The Dot”. Wielu przyszło do szkoły w kropkowanych ubraniach.
- TYDZIEŃ BUDOWANIA RELACJI W KLASACH 1-3
PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY RÓWIEŚNICZEJ W KLASACH 4- 8
Od 29.09 do 3.10 trwał w naszej szkole wyjątkowy tydzień. W ramach akcji odbywały się zajęcia wychowawcze, debaty na temat przemocy, ich źródeł, przyczyn i sposobów zapobiegania, przeciwdziałania. Uczniowie tworzyli KODEKS DOBRYCH RELACJI, robili plakaty STOP PRZEMOCY i uczyli się jak prawidłowo funkcjonować w grupie rówieśniczej.
Koordynatorami były:
W klasach 1- 3 – P. Natalia Nowak
W klasach 4- 8 – P. Dorota Kłopeć
- DZIEŃ CHŁOPAKA
Dzień Chłopaka w szkole to radosne święto obchodzone było 30 września. Jego głównym celem była integracja zespołów klasowych, budowanie relacji koleżeńskich oraz oderwanie się od codziennej rutyny.
Na parterze szkoły zaprosiliśmy chłopców do kawiarenki, gdzie czekało ciasto i kawa zbożowa. Ponieważ niedawno obchodzony był Dzień Jabłka, dlatego dla chętnych serwowano zdrowe i pyszne owoce. Podczas przerw i na zajęciach chłopcy mogli korzystać z gier planszowych. Na wygodnych pufach i klockach mogli usiąść i posłuchać muzyki w słuchawkach telefonów.
W każdej klasie dziewczynki wybrały najmilszego, najsympatyczniejszego i życzliwego chłopca. Dla wszystkich chłopców czekały losy - bony niespodzianki. Wielu przyszło do szkoły w eleganckich ubraniach, garniturach, z założonymi do koszuli krawatami lub muszkami.
To był dla wszystkich udany dzień.
Organizatorami : Samorząd Uczniowski z opiekunem – P. Dorotą Kłopeć
- DZIEŃ DZIEWCZYNY
10. października 2025 r. czekały na wszystkie dziewczynki niespodzianki:
- na parterze szkoły w kawiarence ciasto i herbatą.
- na 1 piętrze przy stolikach malowały, rysowały, kolorowały, malowały twarze - na 2 piętrze - na pufach, gumowych klockach mogły odpoczywać korzystając z telefonów i słuchając muzyki przez słuchawki.
- w każdej klasie chłopcy wybrali najmilszą, najsympatyczniejszą i życzliwą dziewczynkę
- każda dziewczynka, wylosowała bon - niespodziankę
Wiele przyszło w sukienkach, spódniczkach i w zaplecionych w warkocze włosach.
To był miły dzień dla wszystkich w szkole.
Organizatorami : Samorząd Uczniowski z opiekunem – P. Dorotą Kłopeć
- JESIEŃ W NASZYCH RĘKACH
Jesień, to czas niezwykłych barw, zapachów i nastrojów. Zainspirowani tą porą roku, 16.10 zaprosiliśmy uczniów do udziału w konkursie - JESIEŃ W NASZYCH RĘKACH - wykonanie rzeźb np w dyni, marchewce, ziemniaku lub innych warzywach.
13. 11 rozstrzygnięto konkurs (choć nie było łatwo). I miejsce zajęła Agatka Stoszko z klasy 4b ze swoim "Dyniowym domkiem dla jeżyków"
Prace były piękne, pomysłowe i kreatywne! Dlatego wszystkie nagrodzone i docenione.
Gratulujemy!
7. DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada (w rocznicę urodzin Walta Disneya). Ten dzień obchodziliśmy w szkole w radosnym, zaczarowanym bajkowym klimacie. To była wspaniała okazja integracji uczniów i wspólnej zabawy.
Uczniowie klas 1-4 odnajdywali zadania w sali zagadek, szyfrów, zadań, ciekawostek i bajecznych tajemnic.
Na zajęciach oglądaliśmy bajki, odgadywali piosenki z bajek a także rozwiązywali zagadki.
8. MISJA : USZCZĘŚLIWIAMY - UŚWIADAMIAMY!
(25 - 28.11. 2025)
25.11 - Dzień Pluszowego Misia
To wyjątkowe święto, najlepszej Przytulanki, która zawsze towarzyszyła w zabawie i w chwilach smutku, to okazja do rozmów o przyjaźni, trosce i bezpieczeństwie.
Misie przypominają wszystkim, jak ważne są wartości takie jak dobroć i wzajemna pomoc
Dzieci przyniosły do szkoły swoje pluszaki – misie. Spadł pierwszy śnieg, jest coraz chłodniej, więc aby było jeszcze bardziej przyjemniej przynosiły kocyki i ulubioną książkę. Z przytulanką, Wszyscy miło spędzali czas podczas przerw, wybranych lekcji i na zajęciach pozalekcyjnych.
Tego dnia ubrania były w kolorach i odcieniach brązu ( kolorach misia :-) ). Niektórzy założyli sobie np. przepaskę z uszkami misia lub misiowe łapki.
Przypomnieliśmy sobie historię Pluszowego Misia, malowaliśmy portrety swojego lub wymarzonego, rozwiązywaliśmy zagadki i rebusy misiowe a przede wszystkim rozmawialiśmy dlaczego przyjaźń i bezpieczeństwo są dla nas bardzo ważne
26.11 Dzień z prawami i obowiązkami dziecka
Międzynarodowy Praw Dziecka obchodzony jest 20.11. Tego roku przypomnieliśmy wszystkim nie tylko jakie dzieci mają prawa ale także obowiązki. To był dzień pełen wartości o których należy zawsze pamiętać.
W sali gimnastycznej odbył się apel, na którym każda klasa przygotowała i przedstawiła wybrane prawo lub obowiązek dziecka/ucznia
Tego dnia ubrania były w kolorach niebieskich
27.11 - Dzień życzliwości, szacunku, dobrych życzeń i emocji
Ten dzień promował DOBRO i EMPATIĘ. Powstało piękne serduszkowe drzewko z miłymi życzeniami dla klasy i szkoły, dzieci malowały Anioły i rozmawiały o tym co w życiu liczy się najbardziej.
Dzielimy się dobrem z ludźmi ale też kochamy zwierzęta, dlatego od tego dnia rozpoczęliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt w schronisku.
28.11 - Andrzejki w szkole
To nie tylko połączenie dobrej zabawy z kultywowaniem staropolskiej tradycji, rozwijanie wyobraźni i kreatywności, ale również wiara w marzenia.
Andrzejki, były wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji.
Wróżby z "przymrużeniem oka", pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji
Galeria: kliknij


