Szybciej, wyżej, silniej, razem

Utworzono dnia 19.12.2023

11 i 12 grudnia uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w evencie sportowo – edukacyjnym pod hasłem „Szybciej, wyżej, silniej, razem”, który zorganizował Polski Komitet Olimpijski i JSW.

Impreza rozpoczęła się od wystąpienia Grzegorza Borkowskiego – Kierownika Departamentu Informacji i Edukacji Polskiej Agencji Antydopingowej, który w ciekawy sposób przybliżył uczniom zagadnienia związane z dopingiem w sporcie oraz mądrym i odpowiedzialnym podejściu do aktywności fizycznej. Na zakończenie tej części spotkania, wszyscy chętni mogli wziąć udział w quizie, w którym wyróżniono najbardziej uważnych słuchaczy.

Następnie uczniowie poznali Agnieszkę Kobus – Zawojską (dwukrotną medalistkę olimpijską), która opowiedziała o swojej przygodzie z wioślarstwem oraz wspomniała o udziale w Igrzyskach Olimpijskich. Wszyscy mogli przez chwilę potrzymać medale olimpijskie i przy tej okazji sprawdzić ile ważą.

Po teorii przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Razem z Maciejem Zawojskim (wielokrotnym medalistą mistrzostw w wioślarstwie) uczniowie spróbowali swoich sił na ergometrach wioślarskich, a wielkich emocji dzieciom dostarczyły mini zawody.

Na koniec uczniowie mieli okazję zabawić się z piłkami Eduball. Sara Wawrzyniak z AWF-u Wrocław pokazała dzieciom jak można urozmaicić naukę poprzez piłki edukacyjne, które wspomagają rozwój motoryczno – intelektualny. Ta innowacyjna metoda skierowana jest głównie dla dzieci z klas I – III, ale nie przeszkodziło to siódmoklasistom w dobrej zabawie.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili do domu z uśmiechem na twarzy i pamiątkowymi gadżetami.