Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa im. Jarosława Dąbrowskiego w Kończycach Małych

Wykorzystanie drukarki 3D

Utworzono dnia 23.06.2026

Uczniowie klas piątych uczestniczący w kółku „Inżynierowie Przyszłości” mieli okazję poznać nowoczesne narzędzia wykorzystywane w projektowaniu i druku 3D. Podczas zajęć zapoznali się z programem Tinkercad, służącym do tworzenia modeli 3D, oraz Ultimaker Cura, który umożliwia przygotowanie projektów do wydruku.

Młodzi konstruktorzy samodzielnie projektowali własne modele, rozwijając kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i umiejętności techniczne. Efekty ich pracy zostały wydrukowane na drukarce Banach School 3D, zakupionej w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Zajęcia były doskonałą okazją do zdobywania praktycznych kompetencji z zakresu nowych technologii oraz pokazania, że nauka może być fascynującą przygodą!

#labaratoriaprzyszłości

    

   

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej